İstanbul Sahipsiz Değil

MANSET

Başbakan'dan yıkın talimatı!

Bir televizyon programına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’un siluetini bozan yapıların gerekirse yıkılması için talimat verdiğini söyledi. Bunu özel bir bilgi olarak  ilk defa  paylaştığını ifade eden Günay devamında şöyle konuştu...

Devamını oku...

İstanbul'un Sahipleri Sokağa İniyor.

İstanbul'un Tarihi Siluetini bozan gökdelenlerin yıkılması için başlatılan girişimler artarak devam ediyor. Başından beri İstanbul'un Tarihi Siluetine sahip çıkan Mimar ve Mühendisler Grubu, binlerce uyesi ve duyarlı İstanbulluların katılımıyla bir basın açıklaması gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Devamını oku...

İstanbul'un silüeti böyle değişti

İstanbul Sahipsiz Değil Platformu, gökdelen inşaatının silueti bozduğunu kanıtlamak için tarihi yarımadanın 2009 yılında çekilen panoramik fotoğrafıyla benzer şekilde çekilen  yeni halini gözler önüne seriyor. Fotoğrafı haberin devamında bulabilirsiniz.

Devamını oku...

Kadın yazarlardan İstanbul silüetini bozan gökdelenlere karşı imza kampanyası

Yazar Ayla Ağabegüm ile Belkıs İbrahimhakkıoğlu 21 Ekim 2011 Cuma günü Üsküdar İskele meydanında, ruhsuz şehirleşme ve tarihi yarımadanın görüntüsünü bozan gökdelenler konusunda imza topladılar.

Devamını oku...

Bakan Günay: “Bu yapıya mutlaka müdahale edilecek!”

“Bize miras kalan İstanbul’un bu silüetini rant hırsına, açgözlülüğüne teslim etmemek gerekiyor.” diyen Günay,  bu konuda kamuoyunun desteğine ihtiyaç olduğunu ilave etti.

Devamını oku...

Birleşmiş Mimarlar Derneği’nden Platformumuza destek

Birleşmiş Mimarlar Derneği Başkanı Yunus Fırat Aydın CNN Türk ‘te Bugün adlı programa telefonla bağlandı. Aydın, Tarihi Yarımada’nın tahrip edilen silueti, kurumların sorumlulukları ve sorun için ne gibi...

Devamını oku...

Mimar Hilmi Şenalp'ten Açıklama

7 Ekim 2011 tarihli, Tarihî Yarımada ve gökdelenlerle alâkalı Taraf Gazetesi haberinde, Sayın Başbakan’ın şahsî konutuyla Ak Parti Genel Merkez Binası’nın mimarı olduğumuza dair yanlış bilgi verilmiştir.

Devamını oku...

Kültür Bakanlığı’ndan Zeytinburnu ve Büyükşehir Belediyesine: 16/9’un Katlarını İndirin

Günlerdir kamuoyunu meşgul eden Zeytinburnu’ndaki gökdelelen tartışması ile ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da devreye girdiği öğrenildi.

Devamını oku...

İBB’den Oyalama Taktiği

İstanbul’un siluetini bozan gökdelenlere karşı tepkilerin yoğunlaştığı son günlerde gazetelerde bu gün (14 Ekim Cuma) istanbul’un siluetinin korunacağına ilişkin haberlerin yayınlanması manidar bulundu. 

Devamını oku...

Firmadan ve komisyondan şaka gibi açıklamalar

Zeytinburnu’nda İstanbul’un tarihi siluetini bozan gökdelenlerin sahibi olan firma ve İBB İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Sabah gazetesi aracılığıyla İstanbul halkıyla adeta alay eder gibi bir açıklama yaptı.

Devamını oku...

16/9 gökdelenleri UNESCO İstanbul Dünya Kültür Miras Alanı'nın neresinde?

İşte sözkonusu gökdelenlerin UNESCO İstanbul Dünya Kültür Mirası Alanı Etkilenme Bölgesi içinde olduğunu gösteren harita.

Devamını oku...

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden henüz resmi bir açıklama yok

İmar izni ve inşaat ruhsat süreçlerinde usulsüzlükler bulunduğu ortaya çıkan gökdelenlerle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesinden henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Devamını oku...

İstanbul siluetini bozan gökdelenler yükselmeye devam ediyor.

İstanbul Siluetini bozan gökdelenlerin inşaatı, açılan davalara ve gelen yoğun tepkilere rağmen devam ediyor.

Devamını oku...

Bozulan siluete tepkiler çığ gibi

İstanbul Zeytinburnu’nda yapımı devam eden ve yükseldikçe İstanbul Siluetini tamamen bozan gökdelenlere yönelik tepkiler çığ gibi büyüyor.

Devamını oku...

Diğer Manşetler

Bu site sivil inisiyatifle kurulmuştur. Herhangi bir tüzel kişiliği yoktur.
Gökdelenler yıkılana kadar yayında kalacaktır.

platforma destek öneri ve irtibat için
ePosta: Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.